12.Nordijska hoja v ravnem Banatu

Avtor: U.S. Datum: 1663 dni nazaj.

Dne 29.9.2019 je Društvo Slovencev Planika organiziralo 12. tekmovanje v nordijski hoji.

Tekmovanje se je tradicionalno odvijalo na izletišču Babatovo, vreme je bilo sončno in zelo toplo.

Štart se je pričel ob 10.30 uri na stezi ob reki Tisi, ki je bila dolga 7 km. Udeleženci v štirih konkurencah, in sicer otroci, mladostniki, ženske in moški, so tekmo končali brez problemov.

Po končani tekmi je predsednik društva Miloš Pešić razglasil zmagovalce in jim podelil medalje.

V moški kategoriji je prvo mesto pripadlo Dejanu Milobratoviću, srebro je dosegel Aleksandar Anđelić, bronasto medaljo pa si je priboril Siniša Moćnik.V ženski kategoriji so si medalje priborile Sanja Peter zlata, Dragana Šijak srebrna in Maria Oklobdžija bronasta medalja.

V kategoriji mladostnikov je zmagal Dušan Štiglic, ki je bil tudi sicer absolutni zmagovalec, saj je prehodil stezo v najkrajšem času, če se vzamejo v obzir vse kategorije. Drugo in tretje mesto sta osvojila brata Dušan in Lazar Močnik.

V kategoriji veteranov je prvo mesto pripadlo Jožefu Močniku , srebro pa je dosegel Saša Pernat.

V kategoriji otrok sta zlato osvojila Veljko Pernat in Katerina Kontić. Drugo mesto je pripadlo Luki Oklobdžiji in njegovi sestri Majdi Oklobdžiji, tretje mesto je zavzel Viktor Avram.

Največ razlogov za slavje je imala družina Močnik, ki je skupaj osvojila 5 medalj.

Po končani tekmi je 50 članov DS Planika nadaljevalo druženje ob skupnem kosilu v restavraciji Babatovo.