“Postopek likvidacije KB1909 ne ogroža nepremičnin”


Avtor: U.S. Datum: 2478 dni nazaj.


Postopek likvidacije družbe KB1909 tudi v primeru najbolj negativnega scenarija ne bo ogrozil družbene imovine oziroma nepremičnin, kjer domujejo kulturne, športne in druge manjšinske organizacije. Med nepremičninami v družbeni sferi Slovenske kulturne gospodarske zveze in delniško družbo ni nobenih jamstvenih ali hipotekarnih vezi, ki bi ogrožale to imovino, je v pogovoru za današnji Primorski dnevnik zagotovil predsednik krovne organizacije Rudi Pavšič, potem ko so se v nekaterih javnih stališčih pojavila ugibanja o možnih posledicah, če se postopek likvidacije KB1909 ne bi zaključil z uspešnim dogovorom o prestrukturiranju dolga.

Predsednik SKGZ Rudi Pavšič (Foto Damj@n)

Predsednik SKGZ Rudi Pavšič (Foto Damj@n)

O čem pravzaprav govorimo, ko obravnavamo nepremičnine v okviru gospodarskega sistema Skgz?

"Govorimo o lastnini, ki se deli v dve bistveni podskupini. En del je izraz tržne logike, kar pomeni, da te nepremičnine dajemo v najem in od tega črpamo prihodke za vzdrževanje celotnega sistema, drugi del pa je družbena imovina, ki je namenjena vsem našim organizacijam, ki imajo v njih sedeže, kulturne dvorane, športne objekte, prostore za delovanje."

Kolikšna je premoženjska vrednost te imovine?

"Naši upravitelji so jo dali oceniti in niha nekje med 30 in 40 milijonov evrov."

To zadeva oba dela, ki ste ju omenili?

"Tako je, oba dela."

In kdo vse to upravlja?

"Na predlog Skgz smo v prejšnjih letih sklenili poenostaviti sistem upravljanja, da bi prihranili na upravnih stroških. Od petih ali šestih družb postopoma prehajamo pod skupno upravno streho, da bi odpravili nepotrebne stroške za upravne in nadzorne odbore in nasploh racionalizirali izdatke. Danes je tako vsa ta imovinska stvarnost pod okriljem družbe Dom iz Trsta. Zadnja je v ta mini holding vstopila Jadranska finančna družba, lastnica stavb v ulicah Montecchi in San Francesco v Trstu. Zunaj je trenutno še manjši del v okviru družbe Alpe, ki upravlja nekatere stavbe v Gorici, Trstu in Benečiji. Načrt je, da tudi ta del preide pod skupno upravo."

Več v tiskani izdaji Primorskega dnevnika


Facebook

Twitter
Pinterest
Google+
More

Kategorije novic


slovenske e-novice


naročite revijo moja slovenija

Revija Moja  SlovenijaBrezplačno boste prejeli digitalno mesečno revijo Moja Slovenija (12 številk). Naročite brezplačno verzijo